Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Nowa nawierzchnia, kałuża po staremu. Oblany test na Bartyckiej

Warszawa

Wymienili nawierzchnię ul. BartyckiejLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

- Chciałbym zwrócić się z prośbą, o jak najszybszą naprawę źle położonej nowej nawierzchni - napisał na Kontakt 24 zdenerwowany Włodzimierz. Chodzi o ulicę Bartycką, która w weekend przeszła lifting. Według mężczyzny, po remoncie nic się nie zmieniło, a woda po deszczu stoi, jak stała. Drogowcy przyznają się do błędu.

W weekend fragment ulicy Bartyckiej przeszedł remont - wymieniono nawierzchnię. Drogowcy mieli także odpowiednio wyprofilować jezdnię, tak aby usprawnić odwodnienie ulicy. Jak zapowiadali urzędnicy, to był tylko doraźny remont, a na kompleksowy jeszcze poczekamy.

Z prac nie jest jednak zadowolony Włodzimierz, który napisał na Kontakt 24.

"Powtórka z rozrywki"

- Przed remontem, mniej więcej w tym samym miejscu, po każdym deszczu gromadziła się woda i stan taki trwał nawet kilka dni. Przejeżdżające samochody powodowały bryzgi wody sięgające po dachy samochodów jadących lub stojących obok - opisuje. - Wygląda na to, że zafundowaliście nam Państwo, za nasze pieniądze "powtórkę z rozrywki" - dodaje.

Na potwierdzenie swoich słów zrobił zdjęcia, na których widać dużą kałużę na środku Bartyckiej przy ulicy Czerniakowskiej.

Kałuża na Bartyckiej | Włodzimierz / Kontakt 24
Kałuża na Bartyckiej | Włodzimierz / Kontakt 24
Kałuża na Bartyckiej | Włodzimierz / Kontakt 24

Test oblany

O sprawę zapytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich. Urzędnicy przyznają się do błędu i zapowiadają poprawę.

- Trudne panujące warunki były najlepszym testem, czy remont został dobrze przeprowadzony. Niestety Zakład Remontów i Konserwacji Dróg musi poprawić ten odcinek, na którym powstają kałuże - odpowiada Paweł Olek z ZDM. Co poszło nie tak? - Zostało wykonane nieprawidłowe profilowanie jezdni i dlatego woda nie spływa na boki - wyjaśnia.

Prace naprawcze mają być przeprowadzone jeszcze w tym tygodniu. Dzisiaj o 13 pracownicy ZDM i ZRiKD mają spotkać się i omówić szczegóły. Prace ZRiKD wykona na własny koszt.

Kolejny etap prac przy frezowaniu ulicy ma odbyć się w pierwszy weekend sierpnia.

su/mś