Nowa murawa na Euro? NCS: Ta jest dobra

Warszawa

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl; NCSMurawa do wymiany?

Narodowe Centrum Sportu chce przekonać przedstawicieli UEFA, że murawy na Stadionie Narodowym nie trzeba wymieniać specjalnie na Euro 2012. Dzięki temu NCS chce zaoszczędzić kilkaset tysięcy złotych.

Jeszcze kilka miesięcy temu sprawa była oczywista. NCS, po problemach z murawą na stadionie w Poznaniu postanowiło, że płyta boiska zostanie zbudowana z paneli. Tuż przed Euro 2012 trawa miała być wymieniona. Teraz jednak Narodowe Centrum Sportu ma nieco inne plany. - Chciałbym, żeby na Euro 2012 była właśnie ta murawa, która jest teraz - zapowiada Robert Wojtaś, prezes NCS, operatora Stadionu Narodowego.

- Okres wegetacji zaczyna się właśnie teraz, dlatego tłumaczymy kolegom z UEFA, żeby dali nam trochę czasu. Za chwilę będziemy doświetlać murawę - tłumaczy.

Jak dodaje prezes NCS, doświetlanie murawy jest konieczne ze względu na budowę stadionu. - Z jednej strony piękny dach stadionu jest zaletą, z drugiej, jeżeli chodzi o pielęgnację murawy, to jest koszmar - wyjaśnia Wojtaś.

Kilkaset tysięcy

W przyszłym tygodniu NCS ma spotkać się z ekspertami UEFA i przekonywać do zachowania obecnej murawy. - Jeżeli nie uda się jej jednak przygotować, to ją wymienimy - zapewnia prezes NCS. Jak dodaje, wymiana murawy to wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych.

ran/par