Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Nowa mapa z ZTM: 400 metrów do przystanku

Warszawa

ZTMDostępność przestrzenna przystanków w sieci ZTM

ZTM chwali się dostępnością komunikacji w Warszawie i na terenach podmiejskich. Na twitterze pojawiła się mapa, ukazująca "strefę dostępności" przystanków autobusowych, tramwajowych, metra, SKM i Kolei Mazowieckich, objętych "wspólnym biletem".

Jak zaznacza Igor Kranow, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego, mapa nie jest oficjalnym dokumentem. - To ciekawostka dla internautów interesujących się tematem komunikacji miejskiej, zrobiona hobbystycznie przez naszego pracownika – tłumaczy.

DostępnpNa niebiesko oznaczono na niej obszar w promieniu 400 metrów od przystanku. Kolorem czarnym - zabudowę mieszkaniową a czerwonym - granice miasta.

Autor zastrzega, że mapa ma charakter poglądowy. Rzeczywista odległość do przystanków uzależniona jest od układu ulic. Uwzględniono na niej wszystkie przystanki dostępne w bazie ZTM, w tym przystanki linii Kolei Mazowieckich w obszarze „Wspólnego Biletu”, według stanu na lipiec bieżącego roku.

skw/r