Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Nowa mapa z ZTM: 400 metrów do przystanku

TVN Warszawa

ZTMDostępność przestrzenna przystanków w sieci ZTM

ZTM chwali się dostępnością komunikacji w Warszawie i na terenach podmiejskich. Na twitterze pojawiła się mapa, ukazująca "strefę dostępności" przystanków autobusowych, tramwajowych, metra, SKM i Kolei Mazowieckich, objętych "wspólnym biletem".

Jak zaznacza Igor Kranow, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego, mapa nie jest oficjalnym dokumentem. - To ciekawostka dla internautów interesujących się tematem komunikacji miejskiej, zrobiona hobbystycznie przez naszego pracownika – tłumaczy.

DostępnpNa niebiesko oznaczono na niej obszar w promieniu 400 metrów od przystanku. Kolorem czarnym - zabudowę mieszkaniową a czerwonym - granice miasta.

Autor zastrzega, że mapa ma charakter poglądowy. Rzeczywista odległość do przystanków uzależniona jest od układu ulic. Uwzględniono na niej wszystkie przystanki dostępne w bazie ZTM, w tym przystanki linii Kolei Mazowieckich w obszarze „Wspólnego Biletu”, według stanu na lipiec bieżącego roku.

skw/r