Nowa jakość na Chmielnej do końca roku

Warszawa

fot. Gordo Stuido
fot. Gordo Stuido
fot. tvnwarszawa.pl
fot. Gordo Stuido
fot. Gordo Stuido
fot. tvnwarszawa.pl
fot. Gordo Stuido
fot. Gordo Stuido
fot. tvnwarszawa.pl

Nowe, kolorowe rośliny podświetlane nocą, stojaki rowerowe i nawierzchnia z granitu. Tak po modernizacji ma wyglądać skwerek przy ul. Chmielnej. Urzędnicy chcą nadać mu nowy wygląd do końca roku.

O remoncie mówiło się już w ubiegłym roku. Teraz Zarząd Terenów Publicznych rozpoczął poszukiwania firmy, która prace wykona.

Klomb obniżony

Chodzi o skwerek pomiędzy Nowym Światem a Bracką. Koncepcję przygotowała pracownia Gordo Studio, swoje uwagi dorzucili też mieszkańcy podczas konsultacji. W efekcie wyszła wizja odmienionego skwerku.

- Klomb znajdujący się w centralnej części dziedzińca zostanie wyremontowany i nieznacznie obniżony, wprowadzony będzie na nim chodnik z płyt oraz elementy małej architektury (siedziska) zarówno na murkach – mówi Urszula Majewska, rzecznik Śródmieścia.

Granitowa nawierzchnia

Nasadzone mają być też nowe rośliny, a po zmroku oświetli je iluminacja. Misy z drzewami zostaną zabezpieczone kratami. Na dziedzińcu powstaną również kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Nawierzchnia zostanie wymieniona na granitową.

Już wcześniej na skwerku wprowadzono cztery – ogólnodostępne miejsca postojowe – skośne wzdłuż schodów. A także jedno dla osób niepełnosprawnych. - Miejsca dla Fundacji Cepelia zostaną wyznaczone na terenie należącym do tej fundacji – zaznacza Majewska.

Jeżeli urzędnikom uda się rozstrzygnąć przterg za pierwszym razem, to skwerek ma być odnowiony do końca listopada. Po zmianach, w przyszłym sezonie – ogródki restauracyjne zostaną przesunięte pod witryny.

ran/roody