Nowa estakada otwarta i pusta. "Kierowcy o niej nie wiedzą"

Otwarto wjazd na Trasę Łazienkowską
Otwarto wjazd na Trasę Łazienkowską
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plOtwarto wjazd na Trasę Łazienkowską

Pierwsza z dziewięciu zamkniętych estakad Trasy Łazienkowskiej została otwarta. Kierowcy mogą wjechać z Wału Miedzeszyńskiego, od strony mostu Poniatowskiego, na trasę w kierunku centrum. W poniedziałek rano niewielu korzystało z nowej możliwości.

- Na razie bardzo mało kierowców korzysta z nowego wjazdu - relacjonował o 8.00 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Część kierowców na pewno nie wie, że estakada jest otwarta i z przyzwyczajenia wybrało inną drogę - dodaje.

Prace przy zburzeniu i odbudowaniu tej estakady rozpoczęły się w sierpniu 2013 roku.

Odbiory i układanie nawierzchni

Jak informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, gotowe są także trzy inne łącznice: wjazdowa z Wisłostrady od strony Mokotowa w kierunku Pragi, zjazdowa z Trasy Łazienkowskiej od strony centrum w kierunku Mokotowa i wjazdowa z Wisłostrady od strony Żoliborza w kierunku Pragi. Obecnie drogowcy czekają już tylko na pozwolenie na ich użytkowanie.

Na pozostałych łącznicach wciąż prowadzone są prace.

Na estakadzie zjazdowej z Trasy Łazienkowskiej od strony centrum w kierunku Żoliborza ułożona zostanie nawierzchnia. Po tym przeprowadzone zostanie próbne jej obciążenie i odbiory techniczne. Jeszcze w tym roku estakada ta zostanie oddana do użytku.

Kolejne cztery łącznice mają być gotowe w pierwszym kwartale przyszłego roku. Najmniej zaawansowane są prace na estakadzie wjazdowej od strony Mokotowa - z Wisłostrady na trasę w kierunku centrum. Tam dopiero wylana zostanie betonowa płyta.

Odbudowa za 31 milionów złotych

Prace przy rozbiórce i odbudowie dziewięciu estakad rozpoczęły się w czerwcu 2013 roku. Inwestorem jest Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Prace wykonuje firma Strabag. Ich koszt to ok. 31 mln zł.

Zgodnie z kontraktem, prace maja zakończyć się w kwietniu 2015 roku.

su/mz

Pozostałe wiadomości