Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Norwedzy kupili Hotel Sobieski

Warszawa

fot. TVN Warszawa

Spółka Wenaasgruppen jest nowym właścicielem Hotelu Sobieski i przyległego mu biurowca. Wartość transakcji to 50 milionów euro.

- To pierwsza poważna transakcja na rynku branży hotelowej w Europie Środkowo-Wschodniej, po globalnym kryzysie finansowym. Jest oznaką odradzania się rynku inwestycyjnego w tym regionie. Sprzedaż ta idealnie wpisuje się w strategię Warimpexu zakładającą regularną sprzedaż majątku w celu zdobycia kapitału na rozwój i nowe projekty - mówi Franz Jurkowitsch, prezes spółki Warimpex.

Hotel Jan III Sobieski przy placu Zawiszy dysponuje 435 pokojami i apartamentami oraz częścią konferencyjną. Jego już poprzednimi właścicielami była spółka Warimpex oraz Fundusz Europa Fund II zarządzany przez Europa Capital i Georga Mula.

bf