Nocny protest przed Sejmem. Policja prowadzi 29 postępowań

Warszawa

Kilkadziesiąt osób przed SejmemTVN24
wideo 2/1

Policja prowadzi 29 postępowań w związku z blokowaniem ruchu przez protestujących w nocy z piątku na sobotę przed Sejmem - poinformował Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. W nocy przed parlamentem protestowało kilkadziesiąt osób.

- Policjanci interweniowali w momencie, kiedy grupa kilkudziesięciu osób blokowała ulicę i przejazd. Wylegitymowali 31 osób. W stosunku do 29 z nich prowadzone są postępowania o wykroczenie związane z blokowaniem jezdni - podał Mrozek.- Dwie osoby będą prawdopodobnie odpowiadały za naruszenie miru. W tym przypadku czynności prowadzone są na podstawie zawiadomienia Straży Marszałkowskiej, która zgłosiła wtargnięcie kilku osób na teren parlamentu - dodał.Mrozek poinformował, że żadna z osób nie została zatrzymana, a po wykonaniu przez policjantów czynności na miejscu, wszyscy mogli powrócić do domów.

Nocny protest

W nocy z piątku na sobotę przed Sejmem kilkadziesiąt osób protestowało w związku z procedowaniem przez Senat nowelizacji ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych. W nocy Senat bez poprawek przyjął obie nowele.Protestujący trzymali flagi KOD oraz transparenty z napisami: "Łapy precz od sądów". Był także duży transparent z napisem: "PiS pod sąd". Wśród protestujących był były lider KOD Mateusz Kijowski.

Wejście do Sejmu od strony ulicy Wiejskiej było odgrodzone barierkami, a na miejscu byli policjanci

PAP/md/r