Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Nocny pożar na Żoliborzu Zginęła kobieta

Najnowsze


Nocą, w mieszkaniu na parterze bloku przy Jasnodworskiej 4, wybuchł pożar. Policjant i strażnik miejski uratowali dwie osoby, trzeciej już nie zdążyli.

Strażacy zgłoszenie o pożarze dostali o godzinie 1.40. – Gdy przyjechaliśmy na miejsce ogień wychodził już przez okna na zewnątrz budynku – informuje Michał Konopka, rzecznik stołecznej straży pożarnej.

Makabryczne odkrycie

W budynku zostały odcięte media i strażacy przystąpili do gaszenia. Gdy weszli do lokalu dokonali makabrycznego odkrycia. – W pomieszczeniu znaleźliśmy zwłoki kobiety w podeszłym wieku, która zatruła się gazami pożarowymi – relacjonuje Konopka. Dwie inne osoby zostały ewakuowane przez policjanta i strażnika miejskiego, którzy jako pierwsi przyjechali na miejsce.

Jak mówi Konopka, spłonęło całe wyposażenie mieszkania.

wp//ec

Źródło zdjęcia głównego: ksp