Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Nocny patrol na Pradze "Dzieci biegają z nożami"

Warszawa

| Miss America Organization And Amercian Broadcasting Companiesfot

Awantury, pobicia, zakłócanie ciszy nocnej. Policjanci z Pragi Północ mają pełne ręce roboty. Dzielnica cieszy się złą sławą. Mówi się, że jest jedną z najniebezpieczniejszych w mieście. Dlatego reporter TVN Warszawa Leszek Dawidowicz wraz z policjantami wybrał się na nocny patrol, by sprawdzić, czy Praga zasługuje na tak fatalną opinię.

- Doszło do bójki pomiedzy czterema mężczyznami i kilkuosobową grupą napastników - to pierwsze zgłoszenie tej nocy, ale z pewnością nie ostatnie.

Duża ilość wypitego alkoholu powoduje, że na ulicach mnożą się mniejsze i większe nieporozumienia.

Mieli noże

- Jeden był naprawdę młody, taki w okolicach trzeciej gimnazjum. Drugi był taki druga liceum, takie niedorostki. I zaraz z drugiej strony ulicy dobiegło dziesięciu. Nas było trzech, jednego z nas nie ma - opowiadają pobici.

Ponieważ napastnicy uzbrojeni byli w noże na miejsce wezwano kilka załóg policji. Przez najbliższe godziny funkcjonariusze będą szukać tych, którzy nie potrafili się bawić.

Dużo przestępstw ulicznych

- Jest dużo przestępstw ulicznych, typu kradzieże, rozboje, wymuszenia - mówi jeden z mundurowych.

Tutaj każde zgłoszenie trzeba traktować bardzo poważnie. Przez telefon ktoś poinformował o grupie bijących się ludzi. Na miejscu okazuje się, że młodzi mieszkańcy przed przyjazdem policji zdążyli już wszystko sobie wyjaśnić.

Dźgnięty na dyskotece

Kilka załóg policji i karetka, wszyscy szukają klubu, w którym młody mężczyzna został dźgnięty nożem.

- Mój kolega dostał nożem. Żeby nie ja to by dostał jeszcze mocniej. Nie wiem co tu w ogóle się dzieje. Bezprawie chyba. No takie małe dzieci z nożami biegają - denerwuje się kolega ofiary.

- Obecny na miejscu lekarz stwierdził obrażenia pacjenta. Dwa pchnięcia nożem, niegroźne w okolice kręgosłupa. Sprawcy będą przez nas poszukiwani - zapowiadają mundurowi.

Standardem wśród zgłoszeń są te o zakłócaniu ciszy nocnej. Tym razem przez jedną z nowootwartych dyskotek. Każdego weekendowego wieczoru policjanci mają tutaj kilkaset tego typu interwencji.

Leszek Dawidowicz mjc/par