Nocne utrudnienia przy Łazienkowskim

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plMost Łazienkowski

Ostrzeżenie dla wszystkich kierowców poruszających się nocą w okolicach mostu Łazienkowskiego. Od godziny 22.00 do 5.00 rano Zarząd Dróg Miejskich wprowadził tymczasową organizację ruchu. Należy liczyć się z utrudnieniami w kierunku Mokotowa.

Wszystko ze względu na prace, które drogowcy prowadzą w okolicy mostu Łazienkowskiego. Działania mają na celu zabezpieczenie jego konstrukcji przed korozją.

Aby je ułatwić, ZDM wprowadził tymczasową organizację ruchu. "Wyłączone są dwa wewnętrzne pasy ruchu na jezdni w kierunku Mokotowa (jadąc od mostu Poniatowskiego), na odcinku ok. 100 metrów pod obiektem" – czytamy na stronie internetowej.

Utrudnienia od 22.00 do 5.00

- Tymczasowa organizacja została wprowadzona w nocy z wtorku na środę. Należy jednak podkreślić, że nie obowiązuje cały czas – mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka. – Ruch zmieniany będzie tylko na noc, od 22.00 do 5.00 rano. W ciągu dnia ruch pojazdów odbywa się normalnie – dodaje.

Informację potwierdza reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter, który był na miejscu w środę około 9.00 rano. – Nie ma tu żadnych utrudnień. Na poboczu stoją słupki, które najprawdopodobniej służą do zamykania ulic, ale teraz ruch przebiega płynnie – powiedział.

Gałecka podkreśla też, że organizacja ruchu nie jest wprowadzana każdej nocy, ale tylko w konkretnych terminach. – Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami podczas najbliższej nocy, ze środy na czwartek. Poza tym, zmiany będą obowiązywać 6, 7, 9, 10 i 11 czerwca – precyzuje.

Zarząd Dróg Miejskich apeluje do kierowców, aby zwracali uwagę na oznakowanie i przeprasza za utrudnienia.

W ciągu dnia ruch odbywa się bez przeszkód
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Spalony Łazienkowski

Most Łazienkowski spłonął 14 lutego 2015 roku. Po pół roku został otwarty pod koniec października ubiegłego roku. Po przeprowadzeniu ekspertyz władze Warszawy podjęły decyzję o odbudowie całej stalowej części przeprawy, z poprzedniej zostały tylko betonowe podpory.

Po pół roku od rozpoczęcia prac (w październiku), Łazienkowski ponownie został otwarty. – To jest fantastyczne osiągnięcie, odbudowany most wytrzyma kolejne 100 lat – mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz otwierając przeprawę.

ZOBACZ TAKŻE: Most Łazienkowski już otwarty

Pierwsi kierowcy na moście
TVN24

kw