Nocne utrudnienia na I linii metra

TVN Warszawa

ZTMW weekend metro pojedzie na skróconej trasie

W nocy z piątku na sobotę na I linii metra trwać będzie wymiana szyn. Dla pasażerów oznacza to spore utrudnienia. Nocne kursy podziemnej kolejki będą się bowiem odbywać tylko na trasie Młociny-Politechnika.

Od północy do godz. 3 w nocy z 21 na 22 sierpnia pociągi I linii metra kursować będą tylko od stacji Młociny do stacji Politechnika. Dalszy odcinek trasy pasażerowie będą musieli pokonać w autobusach zastępczych.

"Zmiany związane są z zaplanowaną wymianą szyn" – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Jak podaje ZTM, linia zastępcza Z-5 będzie kursować na trasie os. Kabaty – Politechnika, a autobusy będą się zatrzymywać tylko na przystankach zlokalizowanych przy stacjach metra. Mają na nie podjeżdżać co 10 minut.

W kierunku stacji Politechnika Z-5 pojedzie trasą: OS. KABATY – al. KEN – Rolna – Bukowińska – Domaniewska – al. Niepodległości – Armii Ludowej – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA

W kierunku stacji Kabaty: METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – Armii Ludowej – al. Niepodległości – Puławska – wjazd na pętlę Metro Wilanowska – al. Wilanowska – Rolna – al. KEN – OS. KABATY

Kolejny etap prac w ostatni weekend wakacji

To jednak nie koniec utrudnień. Na kolejne zmiany w kursowaniu podziemnej kolejki pasażerowie muszą przygotować się także w ostatni weekend miesiąca. W noce 28/29 i 29/30 sierpnia metro kursować będzie na dwóch odcinkach: Młociny – Ratusz-Arsenał oraz Wilanowska – Kabaty.

Pomiędzy stacjami Ratusz-Arsenał a Wilanowska kursować będzie pociąg wahadłowy. Podczas tego etapu prac pasażerów wozić będzie zastępcza linia tramwajowa. Będzie kursować stacjami metra Marymont a Wilanowska.

Pociągi na drugiej linii metra będą kursowały bez zmian.

Czytaj też o nowym sposobie kontaktu z maszynistą:

Rosyjskie wagony będą miały monitoring
Mateusz Szmleter /tvnwarszawa.pl

jk/ran