Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Nocne prace drogowców. Zwężą Wisłostradę

Warszawa

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plWisłostrada

Dwa remonty – budowa łącznic Trasy Łazienkowskiej i przebudowa Trasy AK – zmienią organizację ruchu na Wisłostradzie. Roboty będą prowadzone nocami.

Jak podaje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, roboty rozpoczną się w nocy z czwartku na piątek - kierowcy natkną się na zwężenie Wisłostrady przy Torwarze. Pomiędzy godz. 22.00 a 6.00 demontowane będą szalunki budowanej łącznicy Trasy Łazienkowskiej (kierunek centrum – Żoliborz).

Zmiany w organizacji ruchu

W nocy z 15 na 16 maja i z 16 na 17 maja zamknięta będzie wschodnia jezdnia Wisłostrady, natomiast z 17 na 18 maja i z 18 na 19 maja wyłączona z ruchu zostanie jezdnia zachodnia. Ruch w obu kierunkach w czasie wyłączeń będzie odbywał się drugą jezdnią. Wykonawca zapowiada, że będzie się starał maksymalnie skrócić czas prac i niewykluczone, że demontaż będzie trwał krócej niż cztery noce.

Remontujący Trasę Armii Krajowej planują na piątek 16 maja zamknięcie ruchu na ul. Słodowiec i Ogólnej. Ulice będą nieprzejezdne do 18 czerwca. Natomiast w przyszłym tygodniu zapowiadają zwężenia Wisłostrady przy Trasie AK. Od 20 maja do końca miesiąca zwężona o prawy pas ruchu będzie jezdnia ul. Wybrzeże Gdyńskie prowadząca w kierunku centrum. Przez dwie noce (20-21 oraz 21-22 maja w godz. 22.00 – 5.00) kierowcy muszą się także liczyć z przekierowaniami na różne pasy ruchu na wysokości przebudowywanej trasy.

Na remontowanej Trasie Armii Krajowej powstaną półtunelowe ekrany. Ich budowa pochłonie ponad 90 milionów złotych:

Tu powstaną półtunelowe ekrany
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl