Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Nocne ogórki i ikarusy zaczną od parady

Warszawa

Maciej Wężyk /tvnwarszawa.plAutobusy jeździły też w zeszłym roku

W Noc Muzeów na stołeczne ulice wyjedzie ponad dwadzieścia zabytkowych autobusów. Ogórki i ikarusy kursować będą na linii "A".

W sobotę odbędzie się w Warszawie VIII Zlot Zabytkowych Autobusów. Dzięki współpracy Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej i urzędu miasta, do stolicy zjadą zabytkowe pojazdy z całej Polski, a nawet zza naszej południowej granicy.

Parada na Bielany

Od godziny 11.00 do ok. godz. 12.30 autobusy stać będą na placu Defilad. Każdy, kto przyjdzie będzie miał okazję zasiąść „za kółkiem” zabytkowego pojazdu, a kierowcy opowiedzą ich historię.

O godzinie 12.30 ruszy parada. Autobusy przejadą trasą: pl. Defilad, Aleje Jerozolimskie, most Poniatowskiego i Wybrzeże Szczecińskie na parking przed Stadionem Narodowym. Tu będzie kilkuminutowy postój. Autobusy będą pozować do zdjęć na tle stadionu, a pasażerowie będą mogli przesiąść się do innego pojazdu.Następnie parada ruszy przez Pragę na Bielany: Jagiellońską, Modlińską, trasą mostu Marii Skłodowskiej-Curie do Zajezdni Tramwajowej "Żoliborz" przy ul. Zgrupowania AK „Kampinos”.

Kawalkada dotrze tam około 14.00. Na trasie nie będzie żadnych dodatkowych przystanków.
 Na terenie zajezdni, z okazji je 50-lecia, będzie trwał dzień otwarty.

Muzealna linia "A"

Kilka godzin później, około 18.30 zabytki ponownie zjadą się na placu Defilad. Zawisną na nich szyldy z literą "A". Muzealna linia zabytkowa kursować będzie co kilka minut pomiędzy placem Defilad, placem Narutowicza i Muzeum Powstania Warszawskiego.Pozostałe linie muzealne obsługiwać będą nowoczesne autobusy niskopodłogowe. Przejazd specjalnymi liniami będzie bezpłatny.wp/roody

Trasa linii "A"
KMKM