Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Nocne ćwiczenia w tunelu średnicowym

Najnowsze

Archiwum tvnwarszawa.plĆwiczenia straży pożarnej w tunelu średnicowym

W pociągu, który z powodu awarii trakcji zatrzyma się w tunelu średnicowym, jeden z pasażerów zostawi podejrzany pakunek z radioaktywnym izotopem cezu i bakteriami wąglika. Tak wygląda scenariusz ćwiczeń, które zostaną przeprowadzone w nocy z poniedziałku na wtorek.

Ćwiczenia odbędą się między godz. 1.00 a 3.00 w nocy. - Warszawiacy nie muszą obawiać się utrudnień w komunikacji. Pociągi dalekobieżne będą jeździły tunelem średnicowym bez zakłóceń, ruch zostanie wstrzymany tylko na torach przeznaczonych dla składów podmiejskich, jednak w porze manewrów nie kursują tam żadne pociągi - powiedział PAP rzecznik prasowy Grupy PKP Łukasz Kurpiewski.

200 osób przeciwko wąglikowi - W nocnych ćwiczeniach w tunelu weźmie udział ok. 200 osób, w tym strażacy, policjanci, ratownicy medyczni, kolejarze, SOK-iści, żołnierze Żandarmerii Wojskowej, służby miejskie podległe wojewodzie oraz eksperci z Państwowej Agencji Atomistyki, Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych, Centralnego Orodka Analizy Skażeń i Centrum Reagowania Epidemiologicznego Sił Zbrojnych - wymienia IVetta Biały, rzeczniczka prasowa wojewody mazowieckiego.

- Scenariusz ćwiczeń zakłada bowiem, że w pociagu, który z powodu awarii trakcji zatrzyma się w tunelu, jeden z pasażerów zostawi podejrzany pakunek z radioaktywnym izotopem cezu i bakteriami wąglika- dodała.

Trzydniowe manewry Ćwiczenia w tunelu średnicowym to element większych, trzydniowych manewrów służb ratowniczych pod kryptonimem Wypadek 2012 zorganizowanych przez wojewodę mazowieckiego. Celem tych ćwiczeń, w których bierze udział ok. 450 osób - w tym także przedstawiciele Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Rządowego Centrum Bezpieczeństwa - jest zgranie i weryfikacja planów zarządzania kryzysowego poszczególnych służb i ważnych obiektów, takich jak dworce kolejowe i lotniska przed Euro 2012.

PAP/su/par

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum tvnwarszawa.pl