Nocna ewakuacja bloku. Prawdopodobnie drażniący gaz

Warszawa

targeoEwakuacja bloku

Około 60 osób ewakuowano w nocy z jednego z bloków w Pruszkowie (woj. mazowieckie). W budynku prawdopodobnie ktoś rozpylił drażniący gaz. Po około godzinie ewakuowani mogli wrócić do swoich mieszkań. Pierwszą informację o zdarzeniu dostaliśmy od internauty.

Informację internauty potwierdził kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy straży pożarnej w Pruszkowie. - Ktoś prawdopodobnie rozpylił drażniącą substancję w bloku przy ul. Działkowej w Pruszkowie. Zgłoszenie straż otrzymała o godzinie 22.03 - powiedział strażak.

Jak mówił w rozmowie po godzinie 23, ustalono, że był to gaz w sprayu. - Strażacy prowadzili pomiary i wietrzyli budynek. Po godzinie 23 już nie stwierdzaliśmy zagrożenia - dodał.

Ewakuacja

- Z całego bloku ewakuowano mieszkańców - około 60 osób - poinformował kpt. Kroć. Po zakończeniu wietrzenia osoby te mogły wrócić do swoich mieszkań.

W akcji uczestniczyły dwa zastępy strażaków. Na miejscu była też pruszkowska policja, prowadzone były oględziny i przesłuchania. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE24

aka\mtom