Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Nocą burza przeszła nad Warszawą

Warszawa

TVN24Burza w Warszawie

Po fali upałów nad Warszawą przeszła burza. Służby odnotowały pojedyncze przypadki połamanych konarów.

W środę nad ranem w stolicy grzmiało, błyskało, spadł też deszcz. Uwiecznili to na swoich zdjęciach i filmach internauci. Dostaliśmy je na warszawa@tvn.pl i Kontakt24.

Nie obyło się bez interwencji służb. - Odnotowaliśmy pojedyncze przypadki, w większości dotyczące połamanych konarów, ale generalnie było spokojnie – informuje Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

Poważniejszych interwencji nie odnotowali także stołeczni strażacy. - Na terenie Warszawy mieliśmy kilka zgłoszeń o połamanych gałęziach i powalonych konarach, ale nie spowodowały one znaczących strat. Nie mamy też informacji, aby ktoś ucierpiał w czasie burzy - mówi mł. kpt. Michał Konopka.

Interwencje na Mazowszu

- W związku z burzą na terenie Mazowsza strażacy interweniowali dziesięć razy. W Warszawie żadnych poważnych zdarzeń nie było - mówi Agnieszka Kotulek z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Jak dodaje, najpoważniejsza interwencja miała miejsce w Płocku. W wyniku uderzenia pioruna doszło do pożaru poddasza. Nikomu nic się nie stało.

Burze nad Warszawą

Jak sytuacja będzie wyglądać w ciągu dnia?

Z prognoz synoptyków wynika, że mogą być przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna wyniesie 28 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 90 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 994 hPa i rośnie.

Poranna burza w Śródmieściu
warszawa@tvn.pl

CZYTAJ WIĘCEJ O POGODZIE NA TVNMETEO.PL.

Pogoda na środę
TVN Meteo

CZYTAJ TEŻ O BURZY W INNYCH REJONACH POLSKI NA KONTAKCIE24

ran