Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Noc spędzą w hotelach. Zabiorą najpotrzebniejsze rzeczy

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plEwakuowano mieszkańców

– Na pewno dziś do swoich mieszkań nie wrócą osoby, które zostały ewakuowane w związku z awarią na budowie metra – powiedział Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy.

Mieszkańcy ewakuowanego budynku przy ul. Marszałkowskiej 136 do swoich mieszkań wchodzą w asyście policji. – Ludzie będą mogli wejść do mieszkań i zabrać jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. Dziś nocować u siebie nie będą mogli – zapowiedział Wojciechowicz.

Miasto przygotowało dla nich miejsca w hotelach i miejskich placówkach.

Ewakuacja o świcie

Mieszkańcy budynków położonych najbliżej awarii zostali ewakuowani po godzinie 6. Do dyspozycji mieli autobusy w których mogli się ogrzać. Zapewniono również pomoc medyczną. - Przy budynkach, z których mieszkańcy zostali ewakuowani wystawiliśmy stałe posterunki. Policjanci będą pilnować budynków i pozostawionego w nich dobytku do chwili, kiedy lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań – mówi Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji.

Stan budynków i fundamentów ocenią inspektorzy nadzoru budowlanego. Zostaną też przeprowadzone badania geologiczne, żeby odpowiedzieć na pytanie kiedy mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich domów.

W nocy uszkodzona została instalacja wodociągowa przy skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Świętokrzyskiej. Woda podmyła pobliskie budynki.

wp/roody