Noc Pragi i impreza na Narodowym. Utrudnienia przez cały weekend

Warszawa

UM WarszawaObjazdy zamkniętej Ząbkowskiej i Brzeskiej

Najbliższy weekend może być ciężki dla kierowców i mieszkańców Pragi Północ. W sobotę na Ząbkowskiej odbędzie się "Noc Pragi", natomiast na Stadionie Narodowym impreza motoryzacyjna. Utrudnienia w ruchu zaczną się już w piątek.

W sobotę wieczorem na Ząbkowskiej odbędzie się kolejna edycja "Nocy Pragi". Występy, koncerty, konkursy oraz pokazy rozpoczną się o godz. 12 i potrwają do wieczora. W związku z imprezą organizatorzy już w piątek około godziny 20 zamkną dla ruchu Ząbkowską na odcinku od Targowej do Markowskiej.

Autobusy na objazdach

"Noc Pragi" niesie za sobą także zmiany w komunikacji miejskiej. Autobusy linii 138 od skrzyżowania Ząbkowskiej z ul. Markowską będą kursowały ul. Markowską i Kijowską. Inaczej pojadą autobusy lini 156, które w kierunku pętli metro Młociny będą jeździły ul. Markowską , a w kierunku pętli Dw. Wschodni Kijowska – ul. Markowską i Kijowską.

Trasę zmienią też autobusy linii 170, 338, N16 i N66. W kierunku pętli Rondo Starzyńskiego, pl. Hallera i Dw. Centralny będą jeździły ul. Markowską i Białostocką, natomiast w kierunku pętli Elsnerów, PKP Zacisze-Wilno, Zajezdnia Utrata i Sosnkowskiego - ul. Targową, Kijowską i Markowską.

Taka organizacja ruchu potrwa do godziny 5 nad ranem w niedzielę

Zamknięta Saska

Również w sobotę na Stadionie Narodowym odbędzie się impreza jednej z firm motoryzacyjnych. Od godziny 18.00 obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, Wał Miedzeszyński, Zwycięzców, Saska będzie wyłączony z ruchu za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych.

Otwarcie zamkniętego obszaru nastąpi około godziny 20.

Zamknięty obszar Saskiej Kępy
UM Warszawa

jb/b