Niszczyli SKM wracając z sylwestra. Trzy osoby zatrzymane

Warszawa

kspZatrzymani za zniszczenie składu SKM

Policjanci z Otwocka zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o niszczenie pociągu SKM i dworca kolejowego. Byli agresywni i pijani - podaje KSP.

Chwilę po godz. 3.00 w Nowy Rok oficer dyżurny komendy w Otwocku otrzymał informację o niszczeniu pociągu. Gdy policjanci zjawili się na miejscu, podejrzewani mężczyźni próbowali uciec. Bezskutecznie.

Sylwester w Warszawie, zniszczenia w pociągu

"Podczas zatrzymania, mężczyźni zachowywali się agresywnie. Badanie ich stanu trzeźwości wykazało, że 23-latek, 24-latek i 29-latek byli pod wpływem alkoholu. Każdy z nich miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie" – relacjonują policjanci z Komendy Stołecznej Policji.

Z zebranych przez funkcjonariuszy informacji wynika, że po spędzonym w Warszawie sylwestrze, mężczyźni wracali do Otwocka pociągiem SKM. Na dworcu wybili w jednym z przedziałów szybę, uszkodzili drzwi i niszczyli skład z zewnątrz. Na stacji mieli z kolei zniszczyć drzwi automatyczne.

Najprawdopodobniej wszyscy trzej usłyszą zarzuty zniszczenia mienia. Za tego typu przestępstwo Kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

ran/mz