Niszczyli pociągi, wybijali szyby. "Dla zabawy"

Warszawa

Niemczu / warszawa@tvn.plObrzucili pociąg kamieniami

Policja zatrzymała pięć osób, które przed kilkoma dniami obrzuciły kamieniami pociągi jadące do Warszawy. Sprawcy w wieku od 15 do 22 lat są odpowiedzialni także za ponad 20 innych tego typu zdarzeń. Podczas przesłuchania mówili, że robili to dla zabawy.

Czterech zatrzymanych to mieszkańcy Seroki-Parcela, jeden mieszka w Teresinie - informuje mł. aspirant Paweł Rynkiewicz, z zespołu do spraw nieletnich z komendy policji w Sochaczewie.

Obrzucili pociągi kamieniami...

Funkcjonariusze ustalili, że to oni są odpowiedzialni za obrzucenie pociągów 6 lutego.

W trzech składach wybite zostały szyby. W jednym z pociągów (w relacji Jelenia Góra-Warszawa) ranna została jedna osoba.

..."dla zabawy"

W trakcie śledztwa okazało się, że mogą być również sprawcami innych podobnych zdarzeń w rejonie Seroki.

- W sumie w latach 2008-2013 zatrzymane osoby dopuściły się 22 podobnych czynów. Jest to przede wszystkim niszczenie mienia, obrzucanie pociągów kamieniami, wybijanie w nich szyb, kradzieże kabli, uszkodzenie kamery monitoringu – wymienia Rynkiewicz. - W czasie przesłuchania powiedzieli, że robili to dla zabawy – dodaje.

Zatrzymani przyznali się do wszystkich zarzucanych im czynów. Trzech z nich poddało się dobrowolnie karze. – Dopóki sąd nie wyrazi na nią zgody, nie mogę nic powiedzieć jaka to kara – tłumaczy rzecznik policji.

Dwaj pozostali chłopcy są nieletni, więc o ich losie zadecyduje sąd rodzinny.

Zdjęcia zniszczonego pociągu zrobił internauta Niemczu.

su/par