Niszczyli koła na wysepkach. ZDM specjalnie je oznakował

TVN Warszawa


Problematyczne wysepki na Krasińskiego zostały dodatkowo oznakowane. Chociaż drogowcy zapewniają, że projekt organizacji ruchu został wykonany prawidłowo, to jednak postanowili dołożyć kolejny znak.

O trudnej sytuacji na ul. Krasińskiego pisaliśmy w poniedziałek. W grudniu ubiegłego roku w ramach budżetu partycypacyjnego wzdłuż ulicy powstał pas rowerowy. Dodatkowo w ramach projektu wybudowano wyspy oddzielające pas od chodnika. I to one sprawiają duży kłopot kierowcom.

Z własnej nieuwagi, z jeżdżenia na pamięć - wyjeżdżają na wysepki uszkadzając sobie przy tym koła. Nasz reporter zauważył także, że problem może leżeć również w startym już oznakowaniu poziomym. Jeden z kierowców chce sprawę zgłosić do sądu, a całą sytuację opisał na Kontakt 24.

O sprawę zapytaliśmy w poniedziałek Zarząd Dróg Miejskich, który zapewnił, że projekt został wykonany prawidłowo.

Nowe znaki do wiosny

Okazuje się jednak, że drogowcy wprowadzili jeszcze jeden znak.

- Organizacja ruchu zmieniła się niedawno i część kierowców nadal się do niej nie przyzwyczaiła. Dlatego chcemy doraźnie i tymczasowo poprawić sytuację na ul. Krasińskiego. Dodatkowe, bardziej czytelne, oznakowanie betonowych wysepek to odpowiedź na pojawiające się ostatnio przypadki najechania na te konstrukcje przez kierowców - wyjaśnia w komunikacie ZDM.

- Słupki ustawione na obu wyspach, rozpoczynających pas rowerowy, mają tam pozostać do wiosny. Wówczas również odnowimy oznakowanie poziome, aby było lepiej widoczne - zapewniają drogowcy.

Kołpaki leżą wzdłuż ulicy
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

su/sk