Najnowsze

Nikt nie chce kupić zabytkowej części fortu

Najnowsze


Nikt nie jest zainteresowany kupnem zabytkowej, a zarazem najstarszej części Fortu Traugutta w centrum miasta. Agencja Mienia Wojskowego nie rezygnuje jednak ze sprzedaży - ogłosi kolejny przetarg.

- Dzisiejszy przetarg zakończył się wynikiem negatywny, nie wpłacono żadnego wadium – powtwierdza Maciej Macios, specjalista działu PR AMW. To oznacza, że nikt nie zainteresował się wystawioną za 4,5 mln zł działką z wieżą artyleryjską będącą najstarszą częścią Fortu Traugutta. Mimo, że przysługiwała 50 procentowa zniżka z racji, że obiekt jest wpisany do rejestru zabytków.

Niepełny pierścień

Budowla składa się z kilkudziesięciu pomieszczeń o funkcji biurowej, magazynowej i użytkowej. Większość z nich jest przechodnia, jedynie kilka stanowi osobne pokoje. Pomieszczenia mają łukowe sklepienia, w oknach zamontowane są kraty. Powstała w 1834 r. Dwukondygnacyjny budynek zbudowany na planie niepełnego pierścienia od góry obsypany jest ziemią ma wewnętrzny kolisty dziedziniec zamknięty murem z bramą wjazdową.

Jaki los czeka teraz budowlę położoną przy ul. Międzyparkowej? - Nadal będziemy szukać na nią nabywców. Kolejny przetarg odbędzie się najprawdopodobniej na początku listopada. Na razie nie wiadomo czy cena będzie niższa - wyjaśnia Macios.

Trzon Twierdzy Warszawa

Fort Aleksieja (Traugutta) to jeden z Fortów Cytadeli Aleksandrowskiej, stanowiącej trzon Twierdzy Warszawa. Wzniesiona w latach trzydziestych i czterdziestych XIX wieku Cytadela, spełniała głównie funkcje więzienne. Obecnie Fort znajduje się na terenie parku sportowego im. Kusocińskiego. Jest jedynym z umocnień wokół Cytadeli, które zachowało części swojego układu ziemnego.

ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości