Nieznośne gorąco, gradobicia. Alarm I stopnia na Mazowszu

Warszawa

IMGWOstrzeżenia pogodowe

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem i upałami. Alarm obowiązuje m.in. w województwie mazowieckim.

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem. Alerty pogodowe obowiązują w prawie wszystkich województwach w kraju.

Alerty pierwszego stopnia ogłoszono w województwach:

- mazowieckim i lubelskim od godz. 12 do 23. Nawałnicom będą towarzyszyć opady deszczu od 15 do 25 l/mkw., lokalnie do 35 l/mkw. i grad. Wiatr powieje z prędkością do 70 km/h.

Jak informuje portal tvnmeteo.pl, w Warszawie można spodziewać się opadów deszczu ok. godz. 17 i 22.

Ostrzeżenia pogodowe
IMGW

Co oznaczają ostrzeżenia

Alert drugiego stopnia oznacza "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wiąże się z wystąpieniem "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

WIĘCEJ O POGODZIE CZYTAJ NA TVNMETEO.PL

zupi/map