Nieznana atrakcja. Świetlny miś opowiada bajki

Warszawa

Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plMiś "opowiada" bajkę o smutnym bałwanku

Na Rynku Nowego Miasta w ostatni weekend rozbłysła świąteczna iluminacja, której częścią jest wielki miś. Niewielu jednak wie, że świecący pluszak opowiada bajki o świątecznej Warszawie.

Świecące choinka, wielki miś, koń na biegunach - z pozoru zwykłe elementy iluminacji. Jednak w tym miejscu warszawiacy mogą liczyć na coś więcej. Miś "czyta" bajki przechodniom. Nagrano 7 opowieści.

Publiczność na razie jest niewielka, tak było zarówno w weekend, jak i w poniedziałek wieczorem. Wygląda na to, że o atrakcji prawie nikt nie wie. Spacerowicze zawracają na opustoszałym na razie Rynku Starego Miasta. NIEDŁUGO MA TAM POJAWIĆ SIĘ LODOWISKO - CZYTAJ WIĘCEJ.

"Buzia animowana światłem"

O to, jak dokładnie działa instalacja na Rynku Nowego Miasta, zapytaliśmy w stołecznym ratuszu.

- Bajki zostały napisane i nagrane w studiu w Łodzi, specjalnie na potrzeby dekoracji - informuje tvnwarszawa.pl Magdalena Łań z biura prasowego ratusza. - Są odtwarzane od godziny 9.00 do 21.00, co 15 minut. Buzia misia jest animowana światłem. Jego pyszczek porusza się w rytm czytanych opowieści - opisuje urzędniczka.

Jak to działa?

Miś składa się z 3 500 punktów LED. Do jego wykonania zużyto 56 m kw. siatki dekoracyjnej. Ta wyposażona jest w system multimedialny, sterujący światłem i odtwarzający bajki.

Zobacz świąteczną iluminację Warszawy:

Iluminacja na Trakcie Królewskim
TVN24
Moment rozświetlenia choinki
TVN24

//mz