Niewybuchy i rozpylona substancja: dwie ewakuacje szkół

Warszawa

fot

- Na terenie boiska szkoły przy ulicy Jasielskiej operator koparki natrafił najprawdopodobniej na niewybuch – relacjonował we wtorek rano z Ochoty Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Policja potwierdziła: to pociski z czasów II wojny. Ewakuowano szkołę. Ewakuację zarządono także w szkole na Woli. Było podejrzenie rozpylenia gazu.

- Wykopano dwa pociski z czasów drugiej wojny światowej - powiedziała Anna Kędzierzawska z biura prasowego Komanedy Sołecznej Policji. Znalazł je po godzinie 10.00 operator koparki. W tym miejscu trwały prace budowlane.

Ewakuacja na Jasielskiej

Na miejsce przyjechali saperzy, straż pożarna, policja i karetki. Szkołę ewakuowano. Akcja trwała około godziny. Około godziny 11.00 dzieci zaczęły wracać do budynku. Jak mówi policja, nikomu nic się nie stało.

Ewakuacja na Deotymy

W tym samym czasie ewakuowano również szkołę na ulicy Deotymy. Ktoś rozpylił w budynku substancję.

– Dostaliśmy zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu bliżej nieokreślonej substancji – powiedział kpt. Michał Gigoła z zespołu prasowego straży pożarnej. – Strażacy przy pomocy specjalistycznych urządzeń sprawdzili, że substancja nie jest groźna dla zdrowia i przystąpili do przewietrzania pomieszczeń – wyjaśnił Gigoła.

W szkole na Deotymy również nikt nie ucierpiał.

wp/mz