Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Niewybuch przy stacji Okęcie. Kilka godzin utrudnień

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plNiewybuch przy stacji

Przy stacji Warszawa Okęcie znaleziono w czwartek niewybuch. Pasażerowie Kolei Mazowieckich musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

- Dostaliśmy zgłoszenie, że na budowie przy peronach znaleziono najprawdopodobniej pocisk pochodzący z II wojny światowej - powiedziała około godz. 17 Iwona Jurkiewicz ze stołecznej policji.

- Niewybuch odkopano w trakcie prac przy torach. Stacja została zamknięta - poinformował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Na miejsce przyjechała policja oraz Służba Ochrony Kolei. Jak zaznaczył reporter, pasażerowie byli zdezorientowani, bo nie mogli wejść na stację.

Około godz. 20 zjawili się saperzy.

Jak poinformowali po godzinie 20 kolejarze, ruch pociągów na linii Warszawa - Radom został przywrócony. "Utrudnienia na linii Warszawa - Skarżysko Kamienna mogą potrwać do północy" - dodano w komunikacie.

Utrudnienia dla pasażerów

Problemy na stacji zaczęły się po godz. 16.00 - część pociągów została odwołana, część kursowała na trasach objazdowych.

W związku z wstrzymaniem ruchu, honorowane były bilety KM w komunikacji miejskiej - w autobusach i metrze, a także w pociągu Intercity.

Uruchomiono również zastępcze autobusy.

To kolejny już raz w tym tygodniu, kiedy pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami w związku ze znalezieniem niewybuchów przy torach. We wtorek zostały odkryte w Piasecznie.

su/ran