Niewybuch na Złotej. Policja ewakuowała trzy bloki

Najnowsze

Niewybuch na ulicy ZłotejTVN24
wideo 2/3

Podczas prac ziemnych na Złotej robotnicy natknęli się na niewybuch. Służby zarządziły ewakuację trzech bloków w rejonie wykopu. Na miejsce przyjechał patrol saperski.

Informację o znalezieniu niewybuchu przy ulicy Złotej otrzymaliśmy na Kontakt 24. Potwierdziła ją Komenda Stołeczna Policji.

- Zgłoszenie dotarło do nas o godzinie 11.05. Podczas prac związanych z budową chodnika pracownicy wykopali pocisk artyleryjski o wymiarach 40 na 50 centymetrów - wyjaśnił Piotr Świstak z biura prasowego KSP. I precyzował, że niewybuch znajdował się na wysokości numeru 73.

Na miejsce wezwany został patrol saperów. Teren wokół miejsca prac i okolica zabezpieczane są przez stołecznych policjantów.

- Zarządzono ewakuację mieszkańców bloków przy ulicy Złotej 71, 73 i 75. Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przygotowało dwa autobusy, w których mieszkańcy mogą ogrzać się na czas akcji - dodaje Świstak. W sumie ewakuowano około 50 osób.

Chwilę po godzinie 15 policja poinformowała nas o zakończeniu akcji. Niewybuch został wywieziony przez saperów.

Zobacz też materiały o akcji policjantów na Towarowej. W ubiegłym tygodniu ulica została zamknięta z powodu podejrzanego przedmiotu w betonowym koszu na śmieci:

Kosz sprawdzają pirotechnicyTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kk/mś