Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE SASKIEJ

W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace remontowe na ulicy Saskiej. Nie wejdą natomiast w życie zmiany w organizacji ruchu planowane na Smoczej. Drogowcy wstrzymali jej remont.

  Niewolnicy z Ukrainy mogli produkować nawet 2 miliony papierosów na dobę

  Najnowsze

  CBŚPZlikwidowali dużą fabrykę papierosów

  Potężna hala produkcyjna, góry tytoniu i dwie nowoczesne linie produkcyjne - tak wyglądała nielegalna fabryka papierosów, którą pod Pruszkowem zlikwidowało Centralne Biuro Śledcze Policji. Prawdopodobnie pracowali w niej niewolnicy z Ukrainy.

  Policjanci zrobili nalot na dużą, nielegalną fabrykę papierosów w Kostowcu koło Pruszkowa. - We współpracy z celnikami weszli do hali o powierzchni 5 tys. m kwadratowych. Okazało się, że odbywała się w niej nielegalna produkcja papierosów - informuje rzeczniczka CBŚP Agnieszka Hamelusz.

  W środku zainstalowane były dwie linie produkcyjne, umożliwiające wytworzenie nawet 2 mln papierosów na dobę. Były tam też pomieszczenia mieszkalne. Według policjantów, na miejscu pracowało nawet kilkadziesiąt osób.

  - Mogły być zamykane w fabryce przez 2, 3 tygodnie i zmuszane do pracy po 12 godzin dziennie, za bardzo niskie stawki, bez możliwości kontaktu z bliskimi - powiedział PAP jej informator. Jak dodał, pracowały one w szkodliwych warunkach, przy wysokiej temperaturze i dużym zapyleniu.

  Straty Skarbu Państwa to ponad 5,5 miliona złotych.

  W tym samym czasie CBŚP zlikwidowało podobny "zakład" w Zielonej Górze, który mógł produkować nawet 5 tysięcy papierosów na minutę. Policjanci zabezpieczyli linię produkcyjną i ponad 5 ton tytoniu, kilkaset tysięcy sztuk podrobionych papierosów, a także broń maszynową. 5 osób usłyszało już zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i trafiło na 3 miesiące do aresztu.

  Zobacz jak wygląda jedna ze zlikwidowanych przez policję nielegalnych fabryk papierosów:

  Zlikwidowali dużą fabrykę papierosów pod WarszawąCBŚP

  PAP/CBŚP/skz/r