Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"Niewinni Czarodzieje" wracają z dancingiem i krawcową

Warszawa

materiały organizatoraWracają "Niewinni Czarodzieje"

Już za tydzień atmosfera w stolicy będzie przypominać tę sprzed trzech dekad. Kolejna edycja festiwalu "Niewinni Czarodzieje" pokaże współczesnym, jak dorastające wtedy pokolenie było zaangażowane w losy świata, ale także w pełni korzystało z uroków życia. Będzie można wybrać się na dancing, warsztaty produkcji kosmetyków i spacer po świecie Tadeusza Konwickiego.

"Niewinni Czarodzieje" po raz kolejny nawiążą do barwnego okresu kultury, który rozpoczął się po odwilży 1956 roku. - W drodze przez historię Warszawy doszliśmy do przełomu lat 70. i 80. czasu wielkiej nadziei pokładanej w Solidarności i dramatycznego momentu wprowadzenia stanu wojennego. Dorastające wtedy pokolenie było zaangażowane w losy świata, w którym żyło, ale też w pełni korzystało z uroków młodości – piszą organizatorzy z Instytutu Stefana Starzyńskiego.

Mistrzyni krawiectwaTegoroczna edycja rozpocznie się 14 listopada od warsztatów kroju i szycia pod okiem mistrzyni fachu. Kolejnego dnia organizatorzy przywrócą stołeczną mekkę jazzu do życia. W klubie Pardon To Tu przy placu Grzybowskim będzie można posłuchać muzyki w wykonaniu dwóch różnych pokoleń.

Piątek to już spotkanie z teatrem improwizowanym Klancyk! w klubie Kosmos Kosmos przy ul. Koszykowej 55 i spacer po fascynującym świecie Tadeusza Konwickiego z audio przewodnikiem.

Potańcówka i cicha prywatka

Sobota upłynie za to pod znakiem warsztatów fotograficznych z użyciem natychmiastowego wywoływania zdjęć. Będziemy mogli utrwalić miejsca charakterystyczne dla Warszawy lat 80. A wieczorem potańczyć w hotelu Victoria.

18 listopada, to już warsztaty z produkcji kosmetyków, a także koncert Cool Kids of Death i cicha prywatka w opuszczonym Domu Słowa przy ul. Miedzianej 11.

Na większość atrakcji wstęp jest wolny, na inne trzeba się zarejestrować, bądź odebrać zaproszenia.

SZCZEGÓŁY NA STRONIE FESTIWALU

ran/b