Nietrzeźwa dyrektorka przedszkola opiekowała się dziećmi

Warszawa

SchutterstockDo zdarzenia doszło w prywatnym przedszkolu (zdjęcie ilustracyjne)

W jednym z prywatnych przedszkoli w Ożarowie Mazowieckim dziećmi opiekowała się pijana dyrektorka. Sprawą zajmuje się policja, a właściciel placówki zapewnia, że kobieta została już zwolniona z pracy.

Sygnał dostaliśmy na Kontakt 24. Według naszej czytelniczki, dyrektor prywatnego przedszkola, a jednocześnie nauczycielka, opiekowała się dziećmi będąc pod wpływem alkoholu. Według osoby, która skontaktowała się z redakcją, taka sytuacja powtarzała się.

Alkomat potwierdził

Robert Siwek z komendy w Ożarowie Mazowieckim potwierdza interwencję policji w przedszkolu.

- Po przybyciu na miejsce zastano osobę zgłaszającą. Wskazała kobietę, która jest dyrektorem placówki oraz pełni opiekę nad dziećmi w stanie nietrzeźwości – mówi nam policjant.

O dodaje, że Edyta S. została dwukrotnie przebadana alkomatem. Za każdym razem wyniki był ten sam - miała 0,68 promila. - Trwają czynności wyjaśniające w powyższej sprawie zmierzające do skierowania wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Pruszkowie – przekazał Siwek.

Jednocześnie zapewniał, że wcześniej policja nie interweniowała tu w podobnych sprawach.

"Nie ja zawiniłem, to nie ja piłem"

Kiedy zadzwoniliśmy do dyrektora placówki był wyraźnie zakłopotany. Sprawy nie chciał komentować. – Konsekwencje zostały wyciągnięte, kobieta już u nas nie pracuje. To nie ja zawiniłem, to nie ja piłem, a na tym cierpię – uciął.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy również o przedszkolance, którą rodzice oskarżali o znęcanie się nad dziećmi:

Wersja rodzicówMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kz/b