Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Nietoperz na chodniku

Warszawa

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

Leżący na praskim chodniku nietoperz zaniepokoił przechodniów. Postanowili wezwać na miejsce ekopatrol straży miejskiej. Okazło się, że zwierzęciu nic się nie stało.

- O godz. 11.22 dostaliśmy zgłoszenie od mieszkańców, że nietoperz leży na chodniku przy al. Solidarności 67 i nie rusza się - relacjonuje Monika Niżniak, rzecznik straży miejskiej. Na miejsce pojechał ekopatrol.

Trzeba uważać

Okazało się, że nietoperz żyje, ale zapadł w stan hibernacji. - Teraz jest taki okres, że nietoperze zapadają w "sen zimowy". Podobnych zgłoszeń mamy więcej - zaznacza Niżniak. - Ten nietoperz miał nieuszkodzone błony lotne, został wypuszczony w pobliżu parku Praskiego - dodaje.

Każdemu, kto znajdzie nietoperza, straż miejska radzi uważać. - Pomijając, że mogą ugryźć, to nietoperze mogą być nosicielami wścieklizny - zaznacza rzeczniczka. - Jeżeli musimy ich dotykać, to najlepiej w bardzo grubych rękawicach - dodaje.

ran/mz