Niepubliczny, ale dla pacjentów ciągle darmowy

Warszawa

| EPA, news.com.aufot

Od 1 stycznia Szpital na Solcu rozpocznie zupełnie nowy rozdział. - Dzisiaj funkcjonujemy po raz ostatni jako publiczny zakład opieki zdrowotnej, od jutra powstaje szpital Solec NZOZ, taka jest czy taka będzie oficjalna nazwa szpitala, stajemy się szpitalem niepublicznym - mówi Jacek Bierca- wicedyrektor Szpitala na Solcu

Taką decyzje podjęli warszawscy radni po wielu burzliwych dyskusjach

Szpital bez długu

Po przekształceniu, ponad 50 mln długu szpitala przejmie miasto. Szpital będzie więc miał czyste konto. I choć z nazwy będzie niepubliczny, pacjenci nadal za nic nie będą płacić.

- Dla pacjentów będzie to oznaczało mam nadzieję dużo usprawnień że nie będzie problemów z funkcjonowaniem szpitala z jego zaopatrzeniem inwestycjami w sprzęt wiec myślę, że bedziemy się rozwijać- mówi Jacek Bierca.

Szpital na Solcu to pierwsza miejska placówka przekształcona w lecznicę niepubliczną. Czy okaże się to remedium na problemy służby zdrowia, czy oddłużony szpital za chwilę znów nie wpadnie w długi? Jego losom pilnie będą się przyglądać dyrektorzy innych warszawskich placówek, bo także ich mogą czekać zmiany.

Małgorzata Walczak