Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE SASKIEJ I SMOCZEJ

W poniedziałek rozpoczną się prace remontowe na ulicach Saskiej i Smoczej. Do końca wakacji będą spore utrudnienia w ruchu i zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusowych.

  Niepokalanów. Koronawirus u zakonnika

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  kz/r
  Źródło:
  PAP
  Wikipedia/ FczarnowskiBazylika została zamknięta

  W związku ze zdiagnozowaniem u jednego z zakonników zakażenia koronawirusem bazylika Niepokalanego Poczęcia i klasztor franciszkanów w Niepokalanowie będą zamknięte dla wiernych – poinformowali w niedzielę zakonnicy. 

  Ojciec Sebastian Bielski  wyjaśnił, że w związku z wykryciem koronawirusa nabożeństwa i msze święte nie będą w bazylice odprawiane. Niedzielne msze będą transmitowane na kanale YouTube oraz przez Radio Niepokalanów. Jednocześnie proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie udzielił wszystkim parafianom dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św. - Wszystkie zamówione intencje będą odprawione w klasztornej kaplicy – zapewniono.

  Zakażenie u jednego z zakonników zostało zdiagnozowane po jego powrocie z urlopu. "Mamy pełną świadomość, że sam fakt pojawienia się choroby w Niepokalanowie sprawia, że wielu z nas żywi głębokie obawy o zdrowie swoje i bliskich. Bądźmy jednak pełni nadziei i ufności, że Matka Boża Niepokalana i św. Maksymilian wesprze nas w tym trudnym czasie" - napisali franciszkanie w komunikacie.

  Koronawirus. Pytania i odpowiedzi

  Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej: nie wolno nam zapominać o wszystkich pozostałych chorych
  wideo 2/35

  Autor:kz/r

  Źródło: PAP

  Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia/ Fczarnowski

  Tagi:
  Raporty: