Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Nieokiełznana natura "Arobala"

Warszawa

mat. organizatoraPraca z wystawy "Mokradło"

Ilustracje jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich rysowników Bartka "Arobala" Kociemby będzie można obejrzeć na wystawie w nowo powstałej galerii I Do Art przy Burakowskiej. W "Mokradle" artysta powraca do swoich ulubionych motywów – postaci i roślin.

"Rośliny otaczają postacie i są centralnym elementem wszystkich prac. To spacer przez pierwotną naturę. Błądzimy wzrokiem po nieokiełznanych kształtach roślin, które rozrastają się bez kontroli i przybierają czasem formę świata zwierzęcego, zmieniają się w faunokształty. Te rośliny to także nawiązanie do uczuć i emocji - dzikich, niebezpiecznych i nieujarzmionych" – czytamy w zapowiedzi wystawy.

Prace powstały w technice kolażu. Poszczególne elementy rysunków były wycinane i komponowane. Wszystkie utrzymane w jednej gamie kolorystycznej. "Przechadzka po tytułowym mokradle staje się okazją do zmierzenia się z czymś, co jest dzikie, a równocześnie daje możliwość poszukiwania autentycznego kontaktu ze sobą i światem" - tłumaczą organizatorzy.

Sztuka w fabryce koronek

Bartek Kociemba Arobal urodził się w Szczecinie, ale żyje i tworzy w Kopenhadze. Jest autorem ilustracji prasowych i książkowych, plakatów teatralnych, a także okładek płyt, m.in. Moniki Brodki, Fisza i Emade. Rysuje portrety ludzi i roślin. Przez kilka lat tworzył plakaty dla Teatru Dramatycznego. Współpracuje m. in. z Instytutem Teatralnym i Teatrem Wielkim Operą Narodową.

I Do Art to nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy stworzone w industrialnej przestrzeni dawnej fabryki koronek przy ul. Burakowskiej 5/7. Wernisaż pierwszej wystawy odbędzie się w czwartek 13 kwietnia o godz. 19.