Nieoficjalnie: szef NCS straci stanowisko

Warszawa

TN24 ; Bartłomiej Zborowski / PAPRobert Wojtaś straci stanowisko po kontroli w NCS?

Dni szefa Narodowego Centrum Sportu Roberta Wojtasia policzone? W poniedziałek decyzję w tej sprawie oficjalnie ogłosi minister sportu Joanna Mucha. Według RMF FM, minister przekazała już Wojtasiowi, że jego kontrakt zostaje rozwiązany.

- W poniedziałek minister Joanna Mucha zorganizuje konferencję prasową i przekaże wtedy wszelkie informacje w tej sprawie - powiedziała tvn24.pl Katarzyna Kochaniak, rzecznik Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Według RMF FM, minister sportu przekazała Robertowi Wojtasiowi, że jego kontrakt zostaje rozwiązany.Nowym szefem NCS-u miałby zostać Marcin Herra, który pełnił wcześniej funkcję prezesa spółki PL.2012.Dymisja po kontroliZmiany personalne w Narodowym Centrum Sportu to efekt kontroli w Ministerstwie Sportu oraz NCS zleconej po przełożeniu w ubiegłym tygodniu meczu Polska-Anglia. Stało się to z powodu złego stanu murawy po obfitych opadach deszczu.Mucha, której dymisji premier nie przyjął, zapowiedziała "działania naprawcze w relacjach resort-NCS" oraz "konsekwencje personalne" do poniedziałku.O tym, że Mucha przedstawi na początku przyszłego tygodnia komunikat o konsekwencjach personalnych, mówił też szef rządu.Tusk zaznaczył, że NCS mu nie podlega, więc nie może podejmować decyzji kadrowych, ale - jak dodał - minister sportu zna jego ocenę działań NCS oraz jego szefa. I ma nadzieję, że Mucha weźmie jego zdanie pod uwagę.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

mac//gak/k/tvn24.pl