Niemowlę z rozległymi ranami na głowie. Zarzut usiłowania zabójstwa dla ojca

Warszawa

TVN24Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku usiłowania zabójstwa

Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla 25-letniego Łukasza M. Mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojego kilkumiesięcznego dziecka.

- W piątek w godzinach popołudniowych Sąd Rejonowy w Wołominie uwzględnił wniosek prokuratora i zdecydował o areszcie dla Łukasza M. – poinformował Marcin Saduś, rzecznik Prokuraturu Okręgowej Warszawa-Praga.

"Wielokrotnie uderzał w głowę"

Do zdarzenia doszło na początku marca w Markach. Łukasz M. opiekował się synem, kiedy jego partnerka wyszła na spotkanie towarzyskie. Był pijany.

- Kiedy matka, w godzinach wieczornych, wróciła do domu, zobaczyła obrażenia u niemowlęcia, wezwała pogotowie. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala – opisuje Marcin Saduś.

Niemowlę miało rozległe urazy głowy, szyi i obojczyka. W szpitalu przebywało prawie trzy tygodnie, skąd trafiło do rodziny zastępczej.

O całej sprawie babcia zawiadomiła policję, a zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie ojcu dziecka zarzutów.

"Usiłowanie zabójstwa"

Prokuratura zarzuciła 4 kwietnia 25-latkowi usiłowanie zabójstwa z zamiarem ewentualnym, spowodowanie poważnych obrażeń u dziecka oraz znęcania się.

- W ocenie prokuratora zdrowy, silny mężczyzna, w wieku 25 lat, zadając ciosy kilkumiesięcznemu dziecku, musi liczyć się z tym, iż takie dziecko może umrzeć – tłumaczy Marcin Saduś. Zaznacza, że według śledczych M. uderzał niemowlę wielokrotnie w głowę.

W charakterze świadka została też przesłuchana matka dziecka, ale kobieta nie usłyszała zarzutów.

"Nie przyznał się do winy"

Jak podaje prokuratura, mężczyzna nie przyznał się do winy. – Złożył wyjaśnienia, które nie są zgodne z zebranym materiałem dowodowym – podaje Marcin Saduś.

25-latkowi grozi dożywocie.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o podobnym zdarzeniu. Wówczas prokurator generalny zdecydował o zmianie zarzutów ze znęcania się na usiłowanie zabójstwa dla mężczyzny, który brutalnie pobił dwumiesięczne dziecko:

Prokuratura o zdarzeniu TVN24
wideo 2/3

kz