Niemcy zaprojektują kolejne połączenie Ursynowa z Wilanowem

Lech Marcinczakl/tvnwarszawa.plTutaj na razie kończy się ulica Ciszewskiego

Polski oddział niemieckiej firmy Schuessler Plan zaprojektuje nowe drogowe połączenie Ursynowa z Wilanowem. Chodzi o przedłużenie ulicy Ciszewskiego od Kiedacza do al. Rzeczpospolitej.

O rozpisaniu przetargu na projekt budowy drogi łączącej Ursynów z Wilanowem pisaliśmy już w czerwcu. W lipcu Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych otworzył koperty z ofertami, okazało się, że chętnych do przygotowania projektu jest pięć firm. W środę natomiast ZMiD poinformował, że wybrał wykonawcę przedłużenia Ciszewskiego od ul. Kiedacza do al. Rzeczpospolitej.

- Została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowe (…)Wykona ją firma Schuessler Plan – Inżynierzy – poinformował w komunikacie ZMiD. Miejska spółka ma zapłacić za te prace 752 tysiące złotych. Na wykonanie prac projektant ma 22 miesiące od dnia podpisania umowy. Długość projektowanego odcinka to 1,4 km.

- Zakładane rozwiązania drogowe przewidują budowę jednej jezdni o szerokości 7 metrów z dwoma pasami ruchu, jednostronnej ścieżki rowerowej, chodników, odwodnienia oraz oświetlenia ulicznego. Przebudowana będzie także część istniejących instalacji podziemnych, która koliduje z planowaną drogą – informuje ZMiD.

Kiedy pierwsze prace?

Ratusz wpisał budowę przedłużenia Ciszewskiego na odległe lata 2020-2023. W lipcu drogowcy zakładali, że w 2017 roku dokumentacja powinna być gotowa.

Ale istnieje możliwość, że budowa ruszy szybciej. – Jeśli Rada Warszawy zdecydowałaby się przesunąć pieniądze, teoretycznie prace mogłyby się zacząć w 2018 roku – tłumaczyła czerwcu Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMiD-u.

Tędy może przebiegać przedłużenie Ciszewskiegotargeo.pl

Nowokabacka szybciej

Gdy drogowcy będą mieli dopiero przygotowaną dokumentację dla przedłużenia Ciszewskiego, kierowcy już powinni jeździć innym, nowym połączeniem Ursynowa z Wilanowem.

Jak informowaliśmy w środę ruszył przetarg na budowę ulicy Nowokabackiej, na odcinku od Relaksowej do Drewny. Według wstępnych zapowiedzi władz dzielnicy, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, droga powinna być gotowa w 2017 roku.

Tu kończy się ulica Ciszewskiego na Ursynowie
Tu kończy się ulica Ciszewskiego na UrsynowieLech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

jb/

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczakl/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości