Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Niemcy nagrali dla Polaków piosenkę na Euro

Warszawa

Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plMówi Josef Staler

Josef Satler, pracownik ambasady Niemiec nagrał piosenkę, która jest prezentem dla Polski na Euro 2012. – Wpadłem na ten pomysł, jak tylko dowiedziałem się gdzie będzie Euro – opowiada w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

- "Barwy szczęścia" to piosenka lekka. Liczył się prosty rytm, aby każdy mógł ją zrozumieć – opowiada w swoim studiu, gdzie powstała piosenka Satler. - Piłka nożna silnie związana jest z emocjami i ludźmi. Pod tym względem wszyscy jesteśmy podobni. Chciałem to zawrzeć w mojej muzyce – dodaje.

Skromny prezent

- Ta piosenka to skromny prezent dla gospodarzy mistrzostw, wesoły tekst, lekkie rytmy i podziękowania dla fascynującego kraju zafascynowanego sportem – mówi Rüdiger Freiherr von Fritsch, ambasador Niemiec.

Piłkarze i kibice nie mieliby chyba nic przeciwko, żeby spełniło się życzenie z refrenu tego utworu: "Niemcy życzą szczęścia Wam, by w finale z Polską być".

Josef Satler pochodzi z Kolonii. Od 2 lat mieszka w Warszawie, gdzie pracuje w ambasadzie Niemiec. Tekst napisał Marcin Rychcik, a śpiewa Brygida Turowska.

POSŁUCHAJ PIOSENKI "BARWY SZCZĘŚCIA":

"Barwy Szczęścia"
Muzyka: Josef Staler, tekst: Marcin Rychcik

band/par