Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Nielegalnie parkują na trawniku. Burmistrz postawi szlaban?

Najnowsze

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plParkowanie na ul

Nielegalne parkowanie na ulicy Krzyżówki na Białołęce. Mieszkańcy skarżą się na kierowców, którzy rozjeżdżają trawniki i dewastują drzewa. Domagają się postawienia szlabanu, który zakończy złe praktyki.

Ulica Krzyżówki znajduje się bardzo blisko Kanału Żerańskiego. To teren rekreacyjny, który powinien być jedną z wizytówek dzielnicy, a nie jest.

– Kierowcy podjeżdżają pod sam kanał. Zniszczyli trawniki, kilka drzewek i rozjeździli ten teren – mówi radny Białołęki Filip Pelc.

– Kilkukrotnie rozmawialiśmy o tej sprawie na komisji. Mieszkańcy zgłosili ją też na poniedziałkowym spotkaniu z wiceprezydentem Olszewskim – dodaje.

Wizja lokalna burmistrza

Władze dzielnicy postanowiły pojechać na miejsce, zobaczyć, jak problem wygląda w praktyce i zastanowić się nad jego rozwiązaniem. W wizji lokalnej wzięła udział nowa burmistrz Ilona Soja-Kozłowska wraz ze swoim zastępcą Jackiem Poddębniakiem i radnym Filipem Pelcem.

Mieszkańcy ulicy Krzyżówki apelują o postawienie szlabanu, który nie pozwoli kierowcom na stawianie swoich aut na trawnikach. – To jest jakiś pomysł. Szlaban albo inne elementy małej architektury uniemożliwilcające wjazd. Ostateczną decyzję podejmą władze dzielnicy, ale na pewno chcemy rozwiązać ten problem – deklaruje radny Pelc.

Władze dzielnicy przeprowadzają wizję lokalnąUD Białołęka

Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na efekty. Jak czytamy na stronie dzielnicy, te mają być widoczne "już wkrótce". Konkretnej daty jednak nie podano.

Rozjechali 8 hektarów trawników

Kierowcy parkujący na trawnikach to problem nie tylko na Białołęce. W lutym straż miejska interweniowała w tej sprawie 2 tys. razy. Najwięcej zgłoszeń miało miejsce na Mokotowie – 387 razy. Niechlubne podium uzupełniają: Wola i Praga Południe – odpowiednio 202 i 164 interwencje.

W ubiegłym roku warszawscy kierowcy rozjechali 8 hektarów miejskich trawników. Na ich naprawę wydano prawie 400 tysięcy złotych.

kw//ec