Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Nielegalne wyścigi? Mandaty i zatrzymane dowody rejestracyjne

Warszawa

tvnPolicja ukarała kilkunastu kierowców

11 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i 7 mandatów. Tak się zakończył zjazd kierowców na zamkniętym odcinku drogi technicznej przy A2 niedaleko Pruszkowa. – Prawdopodobnie chcieli się tam ścigać. Dzięki naszym działaniom udało się do tego nie dopuścić – informuje policja.

- Dostaliśmy informację od mieszkańców, że w miejscowości Brwinów w powiecie pruszkowskim na niedopuszczonym do ruchu odcinku drogi technicznej przy autostradzie zjechało się kilkanaście aut. Na miejsce pojechali funkcjonariusze drogówki z Pruszkowa oraz komendy stołecznej – informuje Robert Szumiata ze stołecznej policji.

Mandaty i zatrzymane dowody

Funkcjonariusze wylegitymowali kierowców oraz sprawdzili ich samochody. – W efekcie zatrzymano 11 dowodów rejestracyjnych i wystawiono 7 mandatów za zły stan techniczny pojazdów – dodaje Szumiata.

Na miejsce wezwano także pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Poprosiliśmy ich, żeby lepiej zabezpieczyli bramkę, przez którą wjechali na zamknięty odcinek kierowcy – dodaje Szumiata.

par