Nielegalne rusztowanie znów stoi w centrum

Warszawa

W piątek trwał montaż stelaża na reklamy - fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Stelaż na reklamę znów stoi w centrum, mimo że inwestor nie miał na jego zbudowanie pozwolenia. Choć Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego nakazał wstrzymanie prac, w piątek robotnicy kończyli rusztowanie.

Urzędnicy PINB walczą z wiatrakami. Ponad dwa tygodnie temu firma Prestige Board zastosowała się do ich decyzji i zdemontowała nośnik. Wtedy jej przedstawiciele zapewniali, że reklama nie wróci do centrum miasta. Okazało się jednak, że były to obietnice bez pokrycia.

Mieli wstrzymać prace

16 listopada u zbiegu Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej znów zaczęło rosnąć rusztowanie choć, jak poinformował tvnwarszawa.pl Andrzej Kłosowski z PiNB-u, inwestor nikomu nie zgłosił budowy i po kontroli otrzymał nakaz wstrzymnia prac. Postanowienie urzędników nie zrobiło wrażenia na firmie Prestige Board, która w międzyczasie wydzierżawiła działkę kolejnemu podmiotowi.

Historia reklamy

Działkę, która należy do Tadeusza Kossa, podnajęła firma Prestige Board i ustawiła tam na rusztowaniu ogromny nośnik reklamowy. Ratusz już dwa razy nakazywał rozbiórkę i dwa razy udało się ją wyegzekwować.

ec/mz