Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Nielegalne papierosy w samochodzie i dwóch garażach

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
kz/pm
Źródło:
PAP
Straż granicznaZabezpieczono prawie 200 tys. nielegalnych papierosów

Funkcjonariusze Straży Granicznej z lotniska Warszawa-Modlin zabezpieczyli papierosy różnych marek bez polskiej akcyzy. Ich wartość szacowana jest na blisko 130 tysięcy złotych. Zatrzymano dwóch Ormian i jednego Polaka.

Do zatrzymania doszło 13 listopada. - Funkcjonariusze straży granicznej podczas przeszukania kilku samochodów i prywatnych posesji na terenie powiatu nowodworskiego i legionowskiego znaleźli 180 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy - podała rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej Dagmara Bielec-Janas.

Papierosy w garażach

Część nielegalnych papierosów przewoził samochodem 53-letni obywatel Armenii. - Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim około 10 gram marihuany - wskazała Bielec-Janas. Kolejne papierosy funkcjonariusze znaleźli w dwóch garażach należących do jego syna 31-letniego Ormianina oraz w samochodzie 28-letniego mieszkańca Legionowa.

Cała trójka została zatrzymana. Łączna wartość zabezpieczonych papierosów to prawie 130 tysięcy złotych.

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty za przestępstwo skarbowe. Dodatkowo 53-letni obywatel Armenii usłyszał zarzut posiadania marihuany.

Podczas przesłuchania 31-letni Ormianin i 28-letni Polak przyznali się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddali się karze grzywny. Natomiast 53-letni obywatel Armenii przyznał się jedynie do posiadania narkotyku. 

Źródło: PAP

kz/pm