Nielegalna broń, materiały wybuchowe i dwóch zatrzymanych

Warszawa

CBŚP zatrzymało dwie osobyCBŚP
wideo 2/2

21 jednostek broni, 2400 sztuk amunicji, kilogram prochu i zapalnik zabezpieczyło Centralne Biuro Śledcze Policji. To efekt działań w śledztwie dotyczącym nielegalnego handlu bronią palną. Służby zatrzymały też dwie osoby, które mogły brać udział w nielegalnym procederze.

Jak informuje CBŚP, zatrzymani to mężczyźni w wieku 52 i 60 lat, którzy mieszkali w województwie mazowieckim. Starszemu z nich przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania broni. Z kolei 52-latek usłyszał zarzut nielegalnego handlu bronią i materiałami wybuchowymi - został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Działania służb przeprowadzono pod koniec marca w stolicy i na północy Mazowsza. W akcji brali udział funkcjonariusze z CBŚP w Olsztynie. Policjanci zabezpieczyli 21 jednostek broni, 2400 sztuk amunicji, a także materiały wybuchowe.

Sprawa rozwojowa

Śledztwo prowadzone jest przez Centralne Biuro Śledcze Policji pod nadzorem Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku.

Jak informują policjanci, sprawa jest rozwojowa.

md/mś