"Niektórzy gonią za pieniędzmi, inni za jedzeniem, my za pokemonami"

Warszawa

TVN24Łapali Pokemony przy Pałacu Kultury

Łowcy pokemonów opanowali w piątek okolice Pałacu Kultury i Nauki. Wyposażeni w smartfony usiłowali łapać wirtualne stworki. Tych nie brakowało, m.in. dzięki specjalnym "wabikom" zakupionym przez wiceprezydenta miasta.

Pokemon Go to gra, która na całym świecie zdobywa rzesze fanów. Łączy świat wirtualny z rzeczywistością, co zmusza graczy do długich spacerów w poszukiwaniu kolorowych stworków. Pokemony ukryte są w różnych miejscach: parkach, na ulicach, osiedlach czy nawet publicznych instytucjach.

- To jest teraz bardzo modne. Wszyscy grają w pokemony. Kiedy mamy przerwę w pracy, wychodzimy z budynku aby obejść go dookoła i połapać pokemony – przyznała w rozmowie z TVN24 jedna z fanek popularnej gry.

Świętowanie urodzin z pokemonami

Łapanie pokemonów na placu Defilad nie było przypadkowe. Akcja odbyła się z okazji 61. urodzin, które obchodził w piątek Pałac Kultury i Nauki.

- Pomysł ten zgłosiło Biuro Marketingu Miasta. Mamy jubileusz Pałacu. Zaproponowano więc, aby w ramach świętowania w taki nietypowy sposób włączyć się w tą popularną "pokemonomanię". Szczególnie, że ostatnio zauważyłem bardzo dużo ludzi, którzy wieczorem łapali pokemony w okolicy Muzeum Techniki. Było około 200 osób – mówił nam wiceprezydent Jarosław Jóźwiak.

Zgromadzeni na placu na brak pokemonów nie mogli narzekać. Wszystko ze względu na specjalne "wabiki" zakupione przez Jóźwiaka.

- Zafundowałem wabiki w trzech miejscach w okolicy Pałacu Kultury. Dzięki nim pokemony będą schodzić się w wyznaczone lokalizacje. Wabiki kupuje się w sklepie aplikacji – tłumaczył nam jeszcze przed całą akcją. - Zapłaciłem z prywatnych pieniędzy, nie z miejskiego budżetu - zastrzegł.

Chcą powiększać swoje kolekcje

W łapaniu pokemonów brało udział kilkadziesiąt osób. - Przyszliśmy powiększać swoją kolekcję w wirtualnym świecie, który jest fajniejszy niż rzeczywisty – powiedział nam jeden z uczestników akcji. - Niektórzy gonią za pieniędzmi, inni za jedzeniem, a my gonimy za pokemonami – żartował.

Pokemon Go bije rekordy popularności. Aplikacja została ściągnięta ponad 15 mln razy ze sklepów App Store i Google Play. Wśród użytkowników systemu iOS gra plasuje się na pierwszym miejscu pod względem średniego czasu, jaki poświęcają jej właściciele iPhone'ów. Gra pokonała nawet najpopularniejsze media społecznościowe.

CZYTAJ WIĘCEJ O GRZE NA TVN24BIS.PL

kw/b