Niedzielna awaria na stacji. 100-minutowe opóźnienia, objazdy

Warszawa

targeo.plAwaria urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Warszawa Włochy

W niedzielę wieczorem, w związku z awarią, pociągi nie kursowały przez stację Warszawa Włochy. Wprowadzono objazdy i trasy skrócone. Jak poinformowały Koleje Mazowieckie, usterka została usunięta przed 23.00. Do północy pasażerowie musieli liczyć się z opóźnieniami.

W niedzielę wieczorem Koleje Mazowieckie podały, że na stacji Warszawa Włochy doszło do awarii systemu sterowania ruchem.

- Do usterki doszło kilka minut przed godziną 19. Na miejscu są już technicy. Trwa naprawa - przekazał w rozmowie z tvnwarszawa.pl Maciej Dutkiewicz z PKP PLK.

Zmienione trasy i opóźnienia

Utrudnienia w ruchu pociągów były znaczne.

- W związku z brakiem możliwości przejazdu przez stację Warszawa Włochy, trasa pociągów SKM S1 w kierunku Pruszkowa została skrócona do stacji Warszawa Zachodnia. Jednocześnie uruchamiana jest linia autobusowa ZS1 - poinformował ZTM.

Pociągi PKP Intercity jeździły trasą okrężną z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia i Warszawa Centralna do stacji Warszawa Wschodnia oraz Warszawa Gdańska.

- Opóźnienia pociągów Kolei Mazowieckich do 100 minut mogą występować do końca dnia - ostrzegali kolejarze.

Część kursów została odwołana. Sprawdź szczegóły.

ZTM poinformował po godzinie 22, że przywrócono ruch pociągów.

Honorowanie biletów

- Wprowadzono honorowanie wszystkich ważnych biletów papierowych na pociągi spółki PKP Intercity na terenie całej sieci KM, a także biletów KM we wszystkich pociągach TLK kursujących przez stacje, na których zatrzymują się pociągi KM (tzn. na liniach z Warszawy do Łukowa, Skarżyska-Kamiennej przez Dęblin, Skierniewic, Łowicza Głównego oraz Działdowa - poinformowały Koleje Mazowieckie.

Od godz. 20:00 do końca doby wprowadzono honorowanie biletów ZTM w pociągach KM oraz biletów KM w pociągach SKM na całej sieci.

Według KM do północy pociągi kursowały z opóźnieniami.

jb/lulu