Niedziela z opadami marznącego deszczu. Śliskie chodniki i ulice

Warszawa

TVN MeteoPrognoza pogody na niedzielę

W niedzielny poranek warszawskie chodniki i ulice pokrył miejscami lód. Bardzo łatwo jest się przewrócić, a na bocznych ulicach wpaść w poślizg. Wszystko przez opady marznącego deszczu.

W nocy na stołeczne ulice wyjechały solarki. Akcja rozpoczęła się po godzinie 3.00. Zarząd Oczyszczania Miasta przypomina, że odpowiada tylko za te ulice, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej.

Główne ulice są posolone i mokre, jednak na mniejszych asfalt miejscami pokrywa warstwa lodu. Czujność zachować muszą też piesi. Żeby stracić równowagę i upaść wystarczy jeden nierozważny krok. Chodniki są bardzo śliskie.

Synoptycy ostrzegają przed wyjątkowo złymi warunkami na drogach całego kraju.

Marznący deszcz w centrum kraju

W niedzielę w kraju będzie na ogół pochmurno. Według prognoz na Pomorzu, w województwie kujawsko-pomorskim, a także na Warmii i Mazurach, na Mazowszu, na Dolnym i Górnym Śląsku, na Ziemi Łódzkiej i w Małopolsce pojawiać się będą opady marznącego deszczu.

W Warszawie będzie pochmurno z przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu i marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna: 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowy. Ciśnienie w południe: 1005 hPa, rośnie.

Od poniedziałku synoptycy zapowiadają odwilż. We wtorek i środę ma być do 4 stopni powyżej zera, w weekend jeszcze o dwa, trzy stopnie cieplej.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

kt/mj//tvnmeteo.pl