"Niech administratorzy zostawią uchylone okienko kotom"

Najnowsze

UM WarszawaRadny chce pomóc kotom

- Zwracam się prośbą, by Pani prezydent zobowiązała wszystkich administratorów budynków znajdujących się pod opieką miasta, by zostawiali uchylone okienko, gdzie koty mogą ogrzać się zimą - napisał w interpelacji radny Michał Czaykowski. Takie rozwiązanie ma pomóc tym zwierzętom chronić się przed zimą.

W swojej interpelacji radny podkreśla, że koty spełniają bardzo ważną rolę w ekosystemie miejskim. Jak twierdzi, odstraszają gryzonie. - Najwyższy czas pomyśleć o mieszkańcach Warszawy, którzy nie potrafią upomnieć się o swoje - napisał Czaykowski.

Radny ma nadzieję, że jego interpelacja okaże się skuteczna. - Zdaję sobie sprawę, że nie można nakazywać wpuszczania kotów, bo niektórym te zwierzęta przeszkadzają. Ale apel można zawsze wystosować. Nie raz widzę, że na Saskiej Kępie są otwory w drzwiach, to na pewno pomaga im się ogrzać - powiedział Michał Czaykowski.

Współpracuje ze stowarzyszeniami dla zwierząt

Skąd pomysł aby wystosować taki apel ? To efekt współpracy ze stowarzyszeniami dla zwierząt. - W innych miastach też próbuje się zastosować takie apele. Współpracuję z różnymi organizacjami, którym nie jest obcy los kotów - przekonuje radny.

- Takie codzienne dobre zwyczaje mogłyby sprawić, że biedne koty nie marzłyby zimą. Wiem, że dzielnice dokarmiają miejskie koty. Ale to nie zawsze wystarcza - podsumowuje Czaykowski.

Wojewoda wstrzymał sterylizacje w Warszawie - materiał "Polska i Świat" TVN24

Wojewoda wstrzymał sterylizacje w WarszawieTVN24

md/sk

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa