Niebezpieczne przejście na bulwary. Ratusz zapowiada poszerzenie

Warszawa

Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.plWąski chodnik na bulwary

Mijający się na styk piesi, do tego rowerzyści i rodzice z wózkami, a tuż obok ruchliwa Wisłostrada - tak od niedzieli wygląda ruch na wąskim chodniku, który jest najkrótszą drogą ze stacji metra Centrum Nauki Kopernik na bulwary wiślane. Miasto obiecuje, że jeszcze przed weekendem droga zostanie poszerzona.

Przez rozgrzebaną budowę drugiego fragmentu bulwarów, nie jest możliwe przejście samym nabrzeżem. Dlatego mieszkańcy wybierają drogę "górą", czyli przez park nad tunelem Wisłostrady, a dalej - bardzo wąskich chodnikiem wzdłuż samej trasy, w kierunku Żoliborza.

- Na tym odcinku jest dość wąsko, ludzie chodzą w dwóch kierunkach, jeżdżą rowery, a tuż obok pędzą samochody. Z jednej strony ludzie mają barierki budowy bulwarów a z drugiej Wisłostradę - relacjonuje Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Widać to na filmie, który nagrał nasz reporter. Jego zdaniem, wybór tej ścieżki może wynikać z niewiedzy części mieszkańców. - Najprawdopodobniej nie znają innej, bezpieczniejszej trasy, np. od strony Mariensztatu - powiedział Szmelter.

Dodał, że pod Wisłostradą są przejścia podziemne, więc nie ma problemu z przedostaniem się na drugą stronę ulicy.

Będą poprawki

Władze miasta znają problem i twierdzą, że niewygodny, a przede wszystkim, niebezpieczny fragment chodnika zostanie poszerzony jeszcze przed weekendem.

- Jutro (w piątek - red.) Zakład Remontów i Konserwacji Dróg poszerzy chodnik (...), żeby było wygodniej, a przede wszystkim bezpieczniej. Zamkniemy go dopiero, jak zacznie się budowa kolejnego fragmentu bulwarów - zapowiedział na jednym z portali społecznościowych, wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

Na razie ratusz szuka wykonawcy rozkopanego fragmentu bulwarów. - Wkrótce wznowione zostaną również prace na drugim odcinku bulwarów. Do 24 sierpnia, zbierane są wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu – przetarg jest ograniczony – tłumaczyła w niedzielę Agnieszka Kłąb, rzeczniczka ratusza.

Wykonawcę powinniśmy poznać w październiku, wcześniej na plac budowy wejdzie właśnie ZRKiD. - Ma do wykonania ściśle określony zakres prac, m.in.: przygotuję zaplecze, po to by maksymalnie skrócić czas przygotowania inwestycji - mówił w poniedziałek Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Oficjalny termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znany.

Opóźniona inwestycja

Na odcinku bulwarów pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a ulicą Boleść powstał deptak, pergole, zasadzono również drzewa i kwiaty. Jest też miejsce do cumowania statków i łodzi, a także droga dla rowerów. CZYTAJ WIĘCEJ O ZMIANACH NA TYM ODCINKU.

Oddanie inwestycji było opóźnione o około rok. Jak już pisaliśmy, problemem w czasie prac był m.in. podwyższony stan wody, ale także upadłość wykonawcy, czyli Hydrobudowy Gdańsk. Ratusz wypowiedział umowę firmie, a dokończenie inwestycji zlecono miejskiemu Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg.

Tak otwierali nowy odcinek bulwarów:

Bulwary już otwarte
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

ło/jb/r