Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Nie żyje radna Zofia Trębicka

Warszawa

TVN24Zmarła Zofia Trębicka

Zmarła Zofia Trębicka, radna PO z okręgu Wilanów, Ursynów. W radzie miasta zasiadała od 2006 roku. Miała 68 lat.

Informację o śmierci radnej podała dziś rano na Twitterze Hanna Gronkiewicz Waltz. – Odeszła Zofia Trębicka. Wspaniały człowiek i dobry samorządowiec – napisała prezydent Warszawy.

Odeszła Zofia Trębicka. Wspaniały człowiek i dobry samorządowiec.— Hanna Gronkiewicz (@hannagw) 31 maja 2016

Zofia Trębicka w radzie zajmowała się gospodarowaniem nieruchomościami należącymi do miasta, ekologią oraz ochroną zabytków.

Urodziła się w Warszawie w 1948 roku - jak o sobie pisała - w rodzinie z tradycjami niepodległościowymi, od pokoleń związanej ze stolicą. Była absolwentką liceum ogólnokształcącego im. Ruy Barbosy oraz Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej.

W pracy zawodowej związana z informatyką oraz przemysłem paliwowo-energetycznym. Była autorką publikacji w pismach branżowych, m.in. z zakresu technologii elektronicznych, technologii informatycznych, przekształceń przedsiębiorstw energetycznych.

skw/r