Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Nie żyje potrącony 10-latek, jego brat w szoku, kierowca załamany

Najnowsze

Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.plWypadek na Broniewskiego

Na skrzyżowaniu Broniewskiego i Krasińskiego toyota śmiertelnie potrąciła 10-letniego chłopca. Jego dwa lata starszy brat doznał szoku. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że chłopcy przebiegali przez jezdnię "w rejonie przejścia dla pieszych".

Do wypadku doszło około godziny 20.30.

– W rejonie przejścia dla pieszych samochód potrącił 10-latka. W bardzo ciężkim stanie trafił on do szpitala – poinformował Robert Opas z biura prasowego policji.

Niestety, chłopiec zmarł w nocy w szpitalu.

Biegli na tramwaj?

Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopcy przebiegali przez jezdnię, bo spieszyli się na tramwaj. Na razie nie ma pewności, czy do potrącenia doszło na pasach i czy mieli zielone światło. Świadkowie nie widzieli wypadku.

Pasażer, który czekał na tramwaj, przekazał naszemu reporterowi, że słyszał tylko pisk opon i uderzenie, a gdy się odwrócił, zobaczył sytuację po potrąceniu.

12-latek w szoku, kierowca "załamany"

Po tym jak 10-latek został zabrany przez pogotowie, na miejsce przyjechała jeszcze druga karetka.

– Brat 10-latka, dwa lata od niego starszy, doznał szoku i potrzebował pomocy – relacjonował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. Chłopiec twierdził, że kierowca toyoty miał czerwone.

Policja przebadała kierującego samochodem. Był trzeźwy. – Mężczyzna jest załamany – powiedział reporter.

wp/mz